KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17516010
nr 1751 6010
John Wierth
(1920-2003), Sverige
Oljemålning, "Katedral". Signerad. Olja på pannå, 90x71 cm, yttermått inklusive ram: 96x76 cm
Kondition: krackeleringar
John Wierth, född 1920 i Stockholm, död 2003, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 15 december 2025
kl 18:19:04
1.000 kr
1.600 kr
4.000 kr
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
4.000 kr (Budbetjänt)